אוטובוס או מיניבוס: מה עדיף לבחור לטיול המשפחתי?

חברת הסעות

חברת הסעות

הדרך הטובה ביותר לשדרג טיול משפחתי היא להזמין שירות הסעות. שירות מן הסוג הזה מונע את הצורך בנהיגה ארוכה ומתסכלת, חוסך בהוצאות דלק וביטוח, ומבטיח רמה גבוהה מאוד של נוחות ואבזור. יחד עם זאת, דווקא ההיצע הרחב מאוד של סוגי הסעות עלול למנוע ממשפחות להגשים את חלומן. הדילמה העיקרית היא בין הזמנת אוטובוסים או במיניבוסים, ולא תמיד קל להגיע לתשובה חד משמעית.

ההבדלים בין אוטובוס למיניבוס

יש מספר היבטים דרכם ניתן לבחון את ההבדלים בין הסעות באוטובוס או במיניבוס:

א. מחיר – העלות של השכרת אוטובוס גבוהה יותר מהעלות של השכרת מיניבוס עבור מרחק דומה. לא מדובר על פער משמעותי של אלפי שקלים, אולם משפחות המעוניינות לשמור על מסגרת התקציב יכולות להיעזר בשיקול הזה בבואן לקבל החלטה.

ב. נוחות – היתרון המשמעותי ביותר של אוטובוס הוא כמובן הגודל. אפשר להכניס את כל המשפחה המורחבת אל האוטובוס, יחד עם חברים ואפילו קולגות מהעבודה. בכל אוטובוס יש תא מטען, מקום לרגליים ותאים לציוד אישי. לעומת זאת, מיניבוס הוא כמובן כלי רכב קטן יותר המוגבל לכמות מצומצמת של נוסעים.

ג. חניה – הגודל של המיניבוס יכול להפוך ליתרון, במידה ומעוניינים להגיע איתו לאיזור סואן, עמוס ופקוק. במקרים כאלה הופך המיניבוס לכלי רכב דינאמי וגמיש העומד לרשות המשפחה גם בסיטואציות בלתי צפויות.

ד. אבזור – דווקא בהיבט הזה קשה למצוא הבדלים רבים בין אוטובוס למיניבוס. חברת הסעות מקצועית מקפידה על אבזור זהה של כל צי הרכבים ללא יוצא מן הכלל, לרבות מערכות מדיה, מיזוג, מושבים מרופדים, חגורות בטיחות ועוד.

משפחה המעוניינת ליהנות מכל רגע בטיול יכולה לבחור בין אוטובוס למיניבוס גם על פי העדפות אישיות. יש משפחות המעדיפות לנצל את הטיול לצורך בילוי בזמן איכות משותף בתוך מיניבוס אינטימי, לעומת משפחות שמבחינתן הגודל הוא הקובע. ההחלטה היא בסופו של דבר סובייקטיבית, ותלויה בצרכים המוגדרים מראש. מצד שני, מאוד כדאי להתייעץ עם נציגי החברה המבצעת לפני שמקבלים החלטה, וכך לשמוע גם חוות דעת מקצועית.

איך בוחרים חברת הסעות?

הדילמה בין אוטובוס למיניבוס היא רק חלק קטן ממערכת השיקולים אותה מפעילה משפחה המעוניינת לצאת לחופשה. בשלב הראשון צריכה המשפחה למצוא חברה שתציע שירות הוגן ובמחיר משתלם. בשלב השני כדאי לתאם מול נציגי החברה את לוח הזמנים של החופשה, לוודא כי מדובר על נהגים מנוסים, ולברר גם לגבי רישיונות והסמכות. במילים אחרות, הבחירה בין אוטובוס למיניבוס מתבצעת רק בשלב האחרון של תיאום שירותי הסעות לפני החופשה המשפחתית.

לסיכום, טיול משפחתי הוא חוויה יוצאת דופן אותה כדאי לעבור בתנאים הנוחים ביותר. משפחה המתלבטת בין אוטובוס למיניבוס צריכה להכיר קודם כל בצרכים שלה, להתייעץ עם איש מקצוע, ולקבל החלטה מושכלת ואחראית.

אודות mcc