הסוף למקוריות? 5 סדרות שמזכירות לנו את מה שראינו לפני

סלקום TV מספק למי שאוהבים לצפות בסדרות חוזרות ולזפזפ בין סדרות חדשות, אפשרויות חדשות לשחיקת השלט. אפשר לצפות בטלוויזיה דרך ממיר, להוריד אפליקציה לנייד, להקליט, לצפות ברצף, לבחור בתכניותולעבור לפרק הבא בסדרה.כמובן, מלבד סדרות בסלקום טיוי ניתן לצפות בסרטים, בתכניות ספורט ובתכניות מדע וטבעואף להעלות שידורי רדיו, אבל אלו סדרות הטלוויזיה שעושות את ההבדל. תסריטים מהוקצעים ושחקנים מעולים שיוצרים מחדש את המציאות.ובכן, לא תמידהם יוצרים אותן. אמנם המשחק והתסריט מעולים, אבל את מרבית הרעיונות שעומדים מאחורי תסריטי הסדרות הטובות ביותר כבר ראינו פעם, לא?אז הנה 5 סדרות שכבר ראינו פעם, בגלגול אחר – או לפחות נראות לנו מוכרות.

הוואי חמש-0

בשנות ה-70 של המאה ה-20 כיכבה על מסכים צבעוניים ועל מסכי שחור לבן סדרת המתח 'הוואי 5-0' שעליה מבוססת סדרהחדשה באותו שם. בסדרה המקורית הופיעו שני שחקנים ראשיים בתפקיד סטיב ודנו, שוטרי משטרת הוואי שתיירו בין נופי האיים המקסימים וצדו פושעים שהעזו להפר את שלוות החופים השלווים. הם ניהלו רומנים עם נשים יפות, שברו לבבות, אך תמיד נשארו צוות לעניין. בסדרה החדשה נעשה שימוש בתסריט הישן, אך הרכב הקאסט שונה לחלוטין והתסריטמותאם למציאות של ימינו.

לות'ר

סדרה אנגלית משובחת על שוטר, שמזכירה… סדרות על שוטרים. בסדרות הללו, השוטרים הם אידיאולוגים אמיתיים, מעדיפים את אמונתם הפנימית על פני ציות להוראות, עבודתם גוזלת את מקום משפחתם, אך הם עקביים בנאמנותם לתפקיד. ליוצר הסדרה מזכיר לות'ר את קולומבו האגדי, שבעצמו הזכיר את דמות הבלש הקלאסי. לות'ר מזכירה את 'רחובות סן פרנסיסקו'– סדרת שוטרים אמריקנית משנות ה-70 שבה כיכב מייקל דגלאס בתפקיד משני. פרקים שהעלילה שלהםמציירת אדם חסר פשרות במצוד אחר פושעים, ללא מגבלת שעות עבודה.

שובר שורות

נו, באמת, העשב של השכן? כאשר 'שובר שורות' עדיין מככב בלוח התוכניות? ובכן, 'העשב של השכן', מעין קומדיה שחורה על עקרת בית שסוחרת בסמים, הקדימה את 'שובר שורות', סדרה על מורה לכימיה שסוחר בסמים. אמנם סגנון שונה, שובר שורות הוא סדרה קשוחה במיוחד, לעומת העשב של השכן שהוא מעין קומדיה שחורה. אך הרעיון דומה להפליא, על גיבורים שנראים כאחד האדםשחייהם היומיומיים השתבשו ולכן עברו לסחור בסמים.

מגורשים

לפני כמה עשורים היו הסדרות האוסטרליות פופולריות במיוחד. 'מגורשים' מספרת על חייהם של התושבים הראשונים באוסטרליה, בתקופה בה שימשה כמושבת העונשין של בריטניה הגדולה. נפתוליהם האלימים של הגיבורים אמנם מופנים אלה כנגד אלה, אך 'מגורשים' מזכירה מיני סדרה אחרת, מעודנת יותר, ששודרה בארץ לפני כ-30 שנים. בסדרה, שנקראה 'נגד הרוח', תוארו חייהם של המתיישבים (האסירים) הראשונים באוסטרליה ומאבקיהם לשרוד בסביבה הפראית.

היחידה

בסרט 'הלהקה' תוארה להקה צבאית פיקטיבית שכללה שחקנים שכיום הם מפורסמים לפחות כמו רמי קליינשטיין. אין צל של ספק שכל מי שצפה בסרט באחד משידורי הנוסטלגיה זיהה את הקונספט של סדרתהדוקו-ריאליטי בת זמננו –'היחידה'.

אודות admin