כך שינו הרמקולים המוגברים את תרבות הפנאי

רמקול הוא רכיב חשמלי, אשר תפקידו להפוך אותות חשמליים לצלילים אותם ניתן לשמוע. הרמקול הוא חלק חשוב מאוד במערכת ההגברה, ובלעדיו היא איננה ממלאת את ייעודה. ישנם שני סוגים של רמקולים – אקטיבי ופאסיבי. הרמקול הפאסיבי הוא נטול מגבר חשמלי פנימי, וזקוק למגבר חיצוני על מנת להשמיע צלילים. לעומת זאת, רמקול אקטיבי, המוכר גם בשם "רמקול מוגבר", מכיל מגבר חשמלי. רמקולים מוגברים אינם זקוקים למקור אנרגיה נוסף, הם מאפשרים את כיוון עוצמת השמע באופן עצמאי, ובחלקם יש גם מיני מיקסר סאונד לשיפור האקוסטיקה.

רמקולים מוגברים נחשבים כיום לחלק בלתי נפרד מתחום המוזיקה. הרמקול המוגבר משפר את איכות הצליל, מציע כיוון פרטני, ומיועד למקומות סגורים ופתוחים כאחד. הרמקול המוגבר הוא נייד וקל, וניתן לתלות אותו במיקומים אסטרטגיים לצורך מיצוי הפוטנציאל. כך לדוגמא, ניתן להגביר את הרמקול באיזור הריקודים, להחליש אותו באיזורי הישיבה, או לעמעם אותו מחוץ למתחם האירוע.

טיפים לרכישת רמקולים מוגברים

מומחים בתחום האקוסטיקה טוענים, כי הרמקול המוגבר הצליח לשנות את תרבות הפנאי. היות וניתן לנהל שיחה בקרבת רמקולים אלו ללא צורך בצעקות או מיקרופונים, לקוחות פרטיים החלו גם הם להתעניין בסוגי המוצרים השונים. ניתן לבחור מבין דגמים מגוונים של רמקולים מוגברים, ולנצל את היתרונות שלהם לצרכים רבים. בכל הנוגע אל נותני שירות בתחום המוזיקה, האיכות של הרמקול תקבע את הצלחתם המקצועית. זו הסיבה שכדאי להכיר את ההבדלים בין הרמקולים, ולאמץ את הטיפים שיבטיחו בחירה מוצלחת:

א. עוצמה – הדבר הראשון שכדאי לבדוק בבחירת רמקול מוגבר הוא העוצמה. רוב המשתמשים אינם זקוקים לעוצמה גבוהה מדי, אך חשוב שיהיה טווח מסוים של אפשרויות. עוצמה SPL מקסימאלית של 135dB Peak עשויה להיות התחלה טובה.

ב. מארז – רכישת רמקול מוגבר מיועדת כאמור לצרכים רבים. יש לבחור ברמקולים עם מארז רב תכליתי, עם אופציות הצבה כמוניטור במה או כרמקול ראשי. כך ניתן לרכוש את הרמקול המוגבר ולחסוך בהוצאות אחרות.

ג. נקודות תליה – רמקול עם נקודות תליה רבות ישרת את הלקוח בצורה אופטימאלית. שמונה נקודות לתליה אנכית או אופקית היא כמות מספיקה.

ד. אקולייזר – רמקול מוגבר איכותי יכול להציע עבורכם אקולייזר דיגיטלי מובנה, המאפשר בחירה להתאמה מירבית של הצלילים.

ה. זווית פיזור – בחרו רמקול מוגבר בעל זווית פיזור של 50X90 מעלות לפחות.

ו. אחריות – חברות איכותיות יציעו לכם אחריות על הרמקול המוגבר. התייעצו עם טכנאי סאונד, והבטיחו לעצמכם רמקול עם אחריות לתקופה ארוכה ככל האפשר.

התקדמות טכנולוגית מרחיקת לכת מאפשרת כיום שימוש ברמקולים מוגברים. כדאי לנצל זאת ולקדם את תחום האקוסטיקה והמוזיקה אל הדור הבא. גם אם אין לכם ידע נרחב ברמקולים, השתמשו בטיפים הבסיסיים, ובררו לגבי רמקולים ברמה גבוהה.

המאמר נכתב באדיבות – עולם הסאונד

אודות admin