כל מה שרציתם לדעת על כדורי טניס

כפי שאתם בוודאי יודעים, בכדי לשחק טניס – לא מספיק לבחור את מחבטי הטניס, אלא צריך גם לדעת איך לבחור את הכדור המתאים. לכאורה, הבחירה בכדור טניס כה או אחר היא פשוטה מאד, ואף המחיר הזול שלהם גורם לנו לחשוב, שמדובר על כדורים פשוטים מאד. בפועל, התכונן של כדור טניס הוא תכנון מורכב למדי. אל תיתנו למחיר הזול להטעות אתכם. יש לא מעט דברים שכדאי לדעת על כדורי טניס, ולכן חיברנו לכם מדריך קצר שיסייע לכם.

 המידע המקיף על הכדורים

  • ההיסטוריה של הכדורים – יש לנו עדות על משחקי טניס עוד מאירופה של ימי הביניים, בדגש על אנגליה, כאשר מעמד האצולה נהנה מאד מהמשחק. בתקופה
    כדורי טניס

    כדורי טניס

    זו, כדורי טניס היו יקרים מאד, והיו עשויים מעור אשר היה עטוף בצמר. מאחר שהייצור של הכדורים היה ידני וכלל שימוש בחומרים יקרים, המשחק היה שמור אך ורק לשכבות הגבוהות ביותר בחברה.

  • ממה הכדור עשוי? – כיום, כמובן שהייצור של כדורי טניס הוא המוני יותר והחומרים הם אחרים. החומר הבסיסים להכנה של כדור טניס הוא גומי, כאשר סביב כדור יש מעטפת צמרירית שמאפשרת לכדור לספוג את החיכוך ואת החבטות בצורה טובה יותר.
  • איכות הכדורים – איך תדעו שבחרתם כדור טניס איכותי? ראשית יש לבחון את הקפיציות שלו – השיטה היא להפיל אותו מגובה של 2 וחצי מטרים לפחות, ולראות האם הם חוזרים את חצי הדרך למעלה. כמו כן, חשוב מאד לבחור כדורי טניס אשר יתאימו למשטח שבו אתם משחקים – כדור למשחק על דשא, שונה מכדור למשחק על משטח קשה כמו אספלט.

 מוכנים לרכוש את הכדור?

שימו לב שבבואכם לרכוש את כדורי הטניס, הרי שיש כדורים שמתאימים למתחילים (הם לרוב גדולים וקפיציים יותר), ויש כדורים שמתאימים לאנשים ברמה גבוהה יותר – ואפשר אף להתייעץ עם המוכרים באשר לכדור שמתאים לכם.

אודות mcc