מה הקשר בין מצלמות האבטחה ip לבין תחום התיירות?

סוכני נסיעות, מנהלים בבתי מלון ועובדים נוספים בתחום התיירות מצביעים לאחרונה על קשר מעניין ביניהם לבין מצלמות אבטחה חדשות הקרוית "ip". למעשה, ההשפעה של המצלמות הללו על עולם התיירות מתחילה במגוון האפשרויות, שניתן לנצל בעזרתן. החברות המובילות מייצרות מצלמות ברמת אמינות גבוהה, עם יחס אופטימאלי של עלות אפקטיבית.

מצלמות האבטחה ip הן מתקדמות ומשוכללות יותר ממצלמות אנלוגיות, וניתן להפעיל אותן עם יישומים רבים, כגון:

–          מיקרופון פנימי

–          אפשרות לחיבור יציאת קול מתוך המצלמה לצורך יצירת מערכת שמע ודיבור דו כיוונית

–          חיישן תנועה

–          חיבור כונן קשיח USB חיצוני או כרטיס זיכרון

–          שידור תמונה דיגיטאלית ולא אנלוגית

מצלמות האבטחה ip אינן זקוקות למחשב על מנת להידלק ולשדר תמונה, אך באמצעות חיבור לרשת ניתן לבצע הקלטה ותיעוד של המתרחש. אפשר להציב את המצלמות בכניסה אל בתי המלון ובתי הארחה, מעל דלפק הקבלה או בכל איזור אחר על פי דרישות הלקוח. המצלמות פועלות על בסיס תוכנה המותקנת בתוך המחשב, אשר משמשת בתור שרת חיצוני ולא תלוי. לאחר הגדרה של כתובת IP בתוך המצלמות הן מתחילות לשדר ברשת, והמערכת מקליטה את המתרחש. במילים אחרות, במצלמות ip אין אף תלות בקו טלפון, תשתית תקשורת או ספק אינטרנט.

העברת נתונים על ידי כבל או באמצעות WiFi

מצלמות האבטחה ip משמשות חברות וארגונים גדולים, ולכן זוכות להצלחה גם בתחום התיירות. היות והמערכת בנויה ממצלמות המתחברות בעזרת כבל רשת לנתב, היא משדרת נתונים ומתנהגת כשרת עצמאי. המשמעות היא שניתן להעביר עשרות מצלמות על גבי כבל אחד בלבד. רוב בתי המלון משתמשים בסיבים אופטיים להעברת תקשורת רשת, אך מקומות בילוי ואירוח קטנים יותר יכולים לנצל מגוון של דרכים מתקדמות אחרות. יתרה על כך, רק עם מצלמות אלו אפשר להעביר את השידור בצורה אלחוטית ומאובטחת באמצעות WiFi למרחקים עצומים.

תחום התיירות נוטה לאמץ במהירות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים חיסכון בהוצאות. אפשר לראות את העיקרון הזה בחברות התעופה, ברשתות האירוח הגדולות ובסוכנויות הנסיעות בארץ ובעולם. מבחינת הלקוחות מדובר על יתרון משמעותי, משום שמלון אשר חוסך על אמצעי אבטחה מסורתיים ומיושנים יכול להציע מחירים נמוכים ורמת שירות גבוהה. המצלמות החדשות משרתות אם כן את כל מי שלוקח חלק בתחום התיירות: החל מסוכני הנסיעות, דרך בתי המלון ועד משתמשי הקצה המגיעים לחופשה.

לסיכום, מובילי דעת קהל בתחום התיירות כבר ביצעו את הבחירה בין מצלמות האבטחה ip לבין מצלמות אנלוגיות. ההבדלים בין המצלמות מוכיחים כי הדרך היחידה לנצל את הטכנולוגיה החדשה היא להשתמש במצלמות משוכללות, יעילות ואיכותיות. מהבחינה הזו מצליח תחום התיירות והפנאי להוביל את המגמה, אשר צפויה להתפשט גם אל תחומים אחרים בתעשייה, בעסקים ובשוק המוסדי.

הכתבה באדיבות – אברון מערכות מצלמות האבטחה ip

אודות admin