פרגולות עץ לכל דורש

פרגולות הן ללא ספק תוספת נחמדה לגינה או לחצר שמטרתן העיקרית היא הצללה ושמירה על ריהוט הגן. לאחרונה ניתן לראות יותר ויותר פרגולות מעץ המחליפות את הפרגולות המסורתיות שהיינו רגילים לראות, אלו העשויות פלסטיק ומתכת. אם כן, כמה מילים על טרנד הפרגולות העציות.

למה דווקא עץ?

ההעדפה לבנות פרגולה מעץ על פני פרגולה מפלסטיק או ממתכת טומנת בחופה יתרונות רבים. ראשית, מדובר בהוזלה משמעותית של עלות בניית הפרגולה מבלי להתפשר על איכות המוצר. בנוסף, פרגולת עץ משתלבת טוב יותר בנוף ומעניקה תחושה חמימה של צימר כפרי וטבעי, דבר שפרגולות שעשויות מפלסטיק או ממתכת לא יכולות לספק.

פרגולות עץ

פרגולות עץ

סוגי פרגולות נפוצים

קיימים בשוק סוגים רבים של פרגולות השונות אחת מהשניה הן במראה שלהן והן בפונקציה אותן הן ממלאות. את הפרגולות המחוברות לעמודים תומכים למשל, יהיה צריך לתכנן מראש היכן להניח משום שהן אינן עומדות בפני עצמן. פרגולות המעניקות הצללה מלאה ניתן יהיה לשים באזור מוכה שמש בשונה מפרגולה עם הצללה חלקית. יש לקחת בחשבון מהו השטח שאמור לקלוט את הפרגולה ובמה צריך להתחשב בכדי ליצור את ההתאמה המקסימאלית ביניהם.

איך בוחרים פרגולה?

בחירת הפרגולה המתאימה לחצר או לגינה ספציפית תלויה בעיקר בטעם אישי, סגנון, עיצוב ומחיר. למרות זאת, אין לשכוח כי גם לפרקטיות יש תפקיד לא קטן בעת בחירת פרגולת החלומות. למשל, מי שחפץ בפרגולה ללא עמודים, יצטרך לבדוק מול מהנדס בניה מקצועי האם מדובר בבקשה סבירה התואמת את תנאי השטח.

מהם סוגי העץ המתאימים לבניה?

למרות שקיימים עצים רבים מהם ניתן לבנות פרגולות, העצים המומלצים ביותר לבניית פרגולות הם עצי אורן, עצים דו שכבתיים ועצים גושניים. עצים אלו ניתן לחתוך לקורות עבות במיוחד אשר עוברות תהליך של חיטוי, הרחקת מזיקים אפשריים ומניעה של חדירת מים לתוכן.

כיצד לבצע טיפול מונע ותחזוקה של הפרגולה?

יש לקחת בחשבון שעל מנת שפרגולה מעץ תהיה עמידה לנזקי מזג האוויר השונים בדומה לפרגולות פלסטיק ומתכת, יש לדאוג לבצע בה מספר טיפולי מנע שישמרו עליה מפניהם. דוגמא לכך היא שימון קורות העץ המרכיבות את הפרגולה ומריחתה במעט זפת במקומות המועדים להרטבות מוגברת. ניתן אף לשייף מעט את הקורות בנייר זכוכית ולתחזק את שכבת השמן מעליהן בכדי לשמור על מראה חדש לאורך זמן.

המאמר נכתב באדיבות א.י זוהר עץ ואינסטלציה בע"מ, מומחים לפרגולות עץ 

תגיות:

אודות admin